Támogatók
Támogatók
Link ajánló

Van különbség vereség és vereség között - Budapest Gyermek III.- alsóház

A  Budapest Markovits Kálmán Gyermek III. Fiú Bajnokság alsóházában a Bencze András vezette YBL II-nek is a negyedik forduló következett április 20-án, szombaton. Még decemberben játszottunk legutóbb a Kópé II. ellen és akkor óriási sikert aratva nyerni tudtunk ellenük. Ezúttal sajnos nem sikerült igazán meccsben lenni. Bár az utolsó negyedben még egyenlíteni is lett volna lehetőségünk, az is csak egy huszáros hajrának köszönhetően, ráadásul nem is éltünk vele. A Kópé II. magabiztos, 7-2-es előnyben volt már a harmadik negyed végére, a végeredmény pedig 7-6 lett a hazai csapat javára.

A második mérkőzésre nem volt sok időnk kipihenni magunkat, de ettől függetlenül fantasztikus teljesítménnyel rukkoltunk elő. A félidőre egygólos előnnyel mehettünk, de vezettünk már hárommal is a csoport negyedik Sportsziget ellen. A harmadik negyed legvégén sajnos ellenfelünk átvette a vezetést, amit a negyedikben már nem engedtek ki a kezükből. A végeredmény 14-13 a Sportsziget javára, de elképesztő büszkék lehetünk a fiúkra, mindent kiadtak magukból.

KÓPÉ II. - YBL WPC II. : 7-6

Gól: Csaba-Laász 4; Lépi 2

Kapus: Pócs 46%

Bencze András: “Bár az utolsó negyedben esélyünk volt a döntetlenre, összességében nem érdemeltük volna meg. Nem megfelelően álltunk bele ebbe a mérkőzésbe, butánál butább dolgokat csináltunk. Mindenféleképpen változtatni kell a hozzáálláson, mert több van a csapatban.”

YBL WPC II. - Sportsziget: 13-14

Gól: Csaba-Laász 8; Lépi 4; Sellyei 1

Kapus: Pócs 42%

Bencze András: Egy alapos beszélgetés után talán a szezon legjobb teljesítményét nyújtotta a csapat. Mertünk játszani, megvoltak a mozgások, illetve tudatosság jellemezte a játékunkat.  Talán végre elhiszik a gyerekek, hogy mire képesek. Legutóbb 10-el nyert a Sportsziget, ennek ellenére, most a végén engedtük ki a kezünkből a döntetlent, amire ezúttal rászolgáltunk volna.