Támogatók
Támogatók
Link ajánló

Fontos győzelem Nagykanizsán - Ifjúsági Országos A2

Bár ősszel nagyon magabiztosan sikerült nyerni (16-3) hazai pályán a Nagykanizsa ellen, egyáltalán nem várt könnyű feladat Veres Zoltán játékosaira, mert a rájátszásban utolsó helyen álló ellenfelünk bár nem szerzett még pontot, Kanizsán sosem egyszerű nyerni.

Az első negyedet követően 4-3 állt a táblán a hazai csapat javára, mert bár előbb Farkas Zsombor talált be a részünkről, a Nagykanizsa kiegyenlített, majd át is vette a vezetést. A folytatásban Békési Csongor kétszer egyenlíteni tudott, az utolsó szó a hazaiaké volt.

A következő játékrészben egy gyors góllal Kovács-Siklósi kiegyenlített, amit hosszú úszóverseny követett, azonban Melke Gergő és Gál góljára csak egy hazai találat érkezett és 6-5-re már mi vezettünk a félidőben.

A harmadik negyedben abszolút érződött a feszültség és a két hazai gólra csak Gál Benedek tudott válaszolni a játékrész legvégén így döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.

Az utolsó negyed harmadik percében Békési megszerezte nekünk a vezetést de a hazaiak nyolcasa 20 másodpercen belül megint kiegyenlített. Az utolsó percig brusztolt egymással a két csapat és egy időkérés után, amikor már lejárt volna a támadóidőnk, Szloszjár Donát góljával megszereztük a győzelmet jelentő találatot.

Nagyon fontos győzelem volt, tapadunk ugyanis a negyedik helyezett miskolci együttesre, és mivel a hétvégén ők vereséget szenvedtek a Ceglédtől, már csak három pont a különbség.

Kanizsa VSE - YBL : 8-9

Gólszerzők: Békési 3; Gál 2; Farkas, Kovács-Siklósi, Melke, Szloszjár 1-1

Kapus: Fiser 56%

Veres Zoltán: “Tudtuk, hogy hiába az alapszakasz eredménye, vért fogunk izzadni a győzelemért egy olyan csapat ellen ahol 8 játékos is Ob II-ben tud játszani és fejlődni. Ez így is lett; többnyire saját hibáinknak köszönhetően, mert támadásaink rendszerint passzívnak bizonyultak. Ehhez párosult rengeteg számomra érthetetlen dolog… Védekezésünk jónak bizonyult mert 8 kapott góllal hoztuk le a meccset amiből 3 még elkerülhető is lett volna. Játékosaim ma többször is a földről álltak fel és ez az elszántság és akarat kelleni fog a következő rangadókhoz. Hajrá Ybl!”